Tamron AF 90mm f/2.8 SP DI VC USD Macro

Hiljuti tekkis mul võimalus proovida veel üht Tamroni objektiivi – Tamron AF 90mm f/2.8 SP DI VC USD Macro. Sain seda objektiivi katsuda ning kasutada ca nädala ning nüüdseks ka makromaailma maitse suus ja hammas verel. Kirjutan selle objektiivi positiivsetest ja negatiivsetest omadustest ning seekord saab näha ka objektiivi ennast. Pildistamas käisin Tartu botaanikaaias.

Väliselt on toru nagu toru ikka, teravustamisrõngas liigub sujuvalt ning tihkelt, loks on minimaalne (rohkemat oleks sellise hinnaga makroobjektiivilt patt tahta). Objektiivi küljel on rohkem nupukesi, kui tavaliselt olen harjunud nägema. Nimelt on lisaks teravustamise automaatrežiimi ja manuaalrežiimi ning värinastabilisaatori sisse-välja lülitamise kõrval ekstra nupp ka teravustamiskauguse määramiseks. Praktikas tähendab see seda, et kui pildistad makrot, on teravustamisvahemik maksimaalne, kasutades aga objektiivi näiteks portreeobjektiivina ei hakka toru saagima, juhul kui eelnevalt on määratud lühem teravustamisvahemik. Pikk ja keeruline jutt, aga väga mõnus ja vajalik (!) omadus, kui plaanid ka portreesid pildistada sama objektiiviga

Teravustamine oli üllatustevaene selle objektiiviga. Edasi-tagasi objekti otsimist ei olnud ning arvestades, et pildid tegin käest, mitte statiivilt, siis võib andeks anda ka mõned möödateravustamised, mis ilmselt minust tingitud olid. Tamroni kallimad kaamerad on tuntud oma vaikse teravustamise poolest ning ka selles osas ei valmista Tamroni makrokas pettumust – vaid vaikses toas on vaikset surinat vaevu kuulda.

Et kõik nagu müügijutt ei kõlaks, siis ühe pisikese miinuse siiski leidsin, nimelt tekkisid mõnedele fotodele vastu valgust pildistades pisikesed päikesejänkud ehk inglise keeles flare. Siiski olid need üsna väikesed ning mitte eriti silmatorkavad. Teravust jagus aval 3.3 korralikult, kuid kahjuks jäi proovimata kõige lahtisem ava, mis ilmselt siiski sama terav ei ole.

Kokkuvõte:
+ teravus (f/3.3)
+ kiire, vaikne ning täpne autofookus
+ võimalus teravustamisvahemikku kitsendada
+ hea koostekvaliteet

flare (kuid üsna vähe siiski)